Egészségre káros a Facebook-moderátorok élete
Sokan csak úgy képesek elviselni a munkaidőt, ha időnként elszívnak egy füves cigit.
A Facebook-moderátorok feladata, hogy megtisztítsák a közösségi médiumot a kifogásolható, illegális, rasszista és erőszakos tartalmaktól. Annak ellenére, hogy ezekből akad bőven, első olvasatra talán nem is tűnik olyan nehéz munkának. Időigényesnek és monotonnak viszont annál inkább. Azonban a moderátori munkakör, főleg a legnagyobb közösségi oldalon, a gyakorlatban néha kimondottan embert próbáló feladat.
Casey Newton, a The Verge riportere több tucat Facebook-moderátort kérdezett a munkájáról. Az erről írt jelentéséből kiderült, hogy napi számtalan sértő tartalmú poszt átfésüléséből kifolyólag sokan küzdenek szorongással, sőt vannak olyanok, akik konkrétan poszttraumás stressz tüneteit produkálják. Ez szinte már elkerülhetetlen, ha a napjuk nagy részében a gyermekbántalmazástól kezdve egészen a terrorista propagandáig minden szennynek ki vannak téve. Egy extrém eset, ami szintén előfordult már, hogy a munkatársak egymás szeme láttára kezdtek el „radikalizálódni”, köszönhetően a rengeteg összeesküvés-elmélet típusú tartalomnak.
Ennek fényében nem meglepő, hogy sokan azt állították, hogy már csak beszívva tudnak dolgozni, mert abban az állapotban legalább nem jut el az agyukig a rengeteg szemét, amivel nap mint nap szembesülniük kell.
A moderátorokat sajnos még fizetésük sem képes kompenzálni a munkájukkal járó kellemetlenségekért, hiszen az átlagfizetésük meglehetősen alacsony.
A Facebook a The Verge jelentésére úgy reagált, hogy „dolgoznak rajta, hogy moderátoraik munkáját megkönnyítsék”. Ez a gyakorlatban azt jelentené, hogy szélesebb körben hasznosítanák a mesterséges intelligenciát. Igen ám, de mint az tudvalevő, egyetlen AI sem képes emberi beavatkozás nélkül működni. Így, legalábbis egyelőre, az emberi jelenlét elengedhetetlen az ilyen és hasonló típusú munkáknál.
Forrás: The Verge
Fotó: Pexels