10 közösségi média-tipp ingatlanosoknak
Aki ingatlannal foglalkozik, bizonyára már egy jó ideje felismerte a közösségi média előnyeit, és képviselteti magát a különböző platformokon. Te is ingatlanban utazol? Biztos, hogy kihasználod a különböző alkalmazások minden lehetőségét arra, hogy kapcsolatba kerülj a vevőiddel? Adunk néhány tanácsot, hogyan csiszolhatod még jobbá a közösségi média stratégiádat!
Lehetsz kiváló ingatlanügynök, mégsem teljesen magától értetődő, hogy a digitális marketingben is profi vagy, és elképzelhető, hogy ijesztőnek találod a “kötelező szereplést” a közösségi média felületeken. De az már bizony cáfolhatatlan tény, hogy – ebben a szakmában is – aki lemarad, az kimarad: nincs gyümölcsözőbb módja az ingatlanok bemutatásának és népszerűsítésének, mint a közösségi médiabeli megjelenés.
Vegyük sorra, mit tehetsz azért, hogy benn maradj a játékban:
1. Hozd létre a szakmai profilodat
Felejtsd el a személyes profilodat, és rakd össze a szakmai oldaladat bármelyik releváns közösségi alkalmazásban: Twitteren, Facebookon, Google+-on, LinkedIn-en, Pinteresten, YouTube-on, vagy bármely más oldalon, amit a konkurencia is használ. Mindenhol töltsd ki a profil szakmai szempontból fontos információkat tartalmazó részeit, nagy felbontású fotókat használj és figyelj a SEO szempontokra is.
2. Szorítsd határok közé
Jellemzően egy adott terület ingatlanjainak eladásában vagy érdekelt, ezért posztjaidban helyi események szerepeljenek. Kövesd a helyi híreket, és értesítsd a történésekről a követőidet. Figyelj arra, hogy ezek inkább pozitív kicsengésűek legyenek, hiszen szeretnénk elkerülni, hogy a reménybeli vevők kedve elmenjen a vásárlástól.
3. Képek, képek, képek
Szóval a képek a legnagyobb hatású tartalmak a közösségi médiában, gyakran többet érnek, mint a szavak. A hirdetett ingatlanokról természetesen blogbejegyzéseket is írhatunk, de többször posztoljunk fotókat is az állapotfrissítések alkalmával, ezeknél élénkebb reakciókkal számolhatunk.
4. Játék!
A vevők megszólításának egy hálás módja a játék posztolása, mindenki szereti a nyereményeket, akciókat. Ez minden alkalommal tovább erősíti a vevőkkel kialakított kapcsolódást, odaszoktatja az oldalra őket, ha tudják, rendszeresen számíthatnak valami kellemes meglepetésre.
5. Kapcsolódj be a beszélgetésbe
Kimutathatod, mennyire értékeled a követőidet azzal, ha reagálsz a megjegyzéseikre, kérdéseikre, felvetéseikre. A válaszban szólítsd nevén a beszélgetőtársadat, ezzel az udvarias közvetlenséggel sokat tehetsz a pozitív megítélésedért.
6. Állj több lábon
Különböző felületeken más és más módszer fog működni, próbáld ki, melyik ingatlan milyen platformon muzsikál jobban, kísérletezz, így fog csak kiderülni, hol találod az adott ingatlan célközönségét.
7. Használj területileg célzott hirdetéseket
A Facebook hirdetések folyamatosan csiszolódnak, egyre jobban belőhető, hogy az adott hirdetés az adott régióban lakókhoz, ill. egy bizonyos célközönséghez jusson el. Így egyre inkább azok csak után fizetünk, akiket valóban érdekelhet a hirdetésünk.
8. Használj Hashtageket
Ez van, ma már hashtag nélkül nem működik semmi, a hashtagek lettek a közösségi oldalak univerzális gyűjtőalbumai. Használatával a tweetek egy helyre kerülnek, ez megkönnyíti egy bizonyos témával kapcsolatos bejegyzések megtalálását.
9. Dolgozd ki a saját tartalomstratégiádat!
Ne lövöldözzünk bele a vakvilágba, kell egy értelmes stratégia, ami alapján dolgozunk. Szükségünk lesz egy olyan tartalomra, ami releváns és értelmezhető az iparágban és a közönségük számára. Jellegét tekintve népszerűek például a “Tippek és trükkök”, az ismeretterjesztő posztok, a “Hogyan csináld”-cikkek, “Mire figyeljünk”-típusú tanácsok.
A bejegyzések megfelelő időzítése is nagyon fontos, a megfelelő embereket a megfelelő időben kell elérnünk a tartalommal ahhoz, hogy legyen is valami értelme a közösségi médiabeli tevékenységünknek. A repostolást és retweetelést is érdemes ütemezni, ezekről se feledkezzünk meg, mivel ez is növeli az szélesebb körű elérést.
10. Mérjük az eredményességet
Logikus, hogy ennyi befektetett munka után azt is látnunk kell, mi működött, és legközelebb mit kell másképp csinálnunk. Több eszköz létezik a mérésekre pl. a HootSuite Analytics egy ilyen alkalmazás, de erre való a Facebook Insights is, ahol pontosan látjuk, hányszor osztották meg, lájkolták a posztunkat, ill. hány hozzászólás érkezett.
Minden út a közösségi médiához vezet, miért pont az ingatlanszakma lenne a kivétel?
Forrás